מסיבת סידור

ברגש ובגיל, הגיעו התלמידים החביבים למסיבת הסידור.. לבושים בבגדי חג. בשיר ובהלל קיבלו לידיהם את הסידור בו ישאו תפילה להצלחה בלימודים.
לחץ פה

מסיבת חומש - כתה א' 

עם התחלת לימוד חומש בראשית,
התכנסו הילדים למסיבה בכתה.
לכבוד המעמד הכינה אמא של דביר
עוגה בצורת לוחות הברית..

לחץ פה

חצילים על האש 

הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו..
לאחר השקעה והמתנה לתוצרת החקלאית בגן הבוטני.. קיבלו התלמידים חצילים מגידול אורגני, לכבוד שבת קודש

לחץ פה

מבצע שמח כסלו בימים אלה, יצא לדרך בשעה טובה האחד והחשוב במבצעי ביה"ס - 'מבצע שמח' שנראה מעלת חברנו. צוות המורים תרם את חלקו. בהסברה מקפת על הנושא, ובקישוט כותלי ביה"ס, חז"ל הרבו לדרוש על הכלל: 'ואהבת לרעך כמוך', אך המדרש אינו העיקר, אלא המעשה..

המבצע יכלול מס' רמות. ברמה האישית: ויתורים, עזרה לזולת, נימוס וכבוד. ברמה הגבוהה יותר: הפצת שאלונים, בעילום שם. בהם יומלצו תלמידים מובחרים.

השאלונים יופצו ע"י מחנך כתה ו' הרב ירדן בן דוד הי"ו ומהם תתקבל תמונת המצב על התקדמות המבצע, הנהלת ביה"ס הכינה מבעוד מועד פרסים יקרי ערך, מערכת חזונית נערכת לפרסם את הישגי המבצע בכל שלב.

המטרה - כמובן היא לא הפרס. אלא קיום דברי רבי עקיבא 'ואהבת לרעך כמוך'.. נאחל לתלמידים שיראו במעלת הסובבים אותם בבית, במשפחה, ובכל מקום. ויקדשו שם שמים כיאה לבני תורה, הלומדים ב'בן איש חיל' רמת-גן.


נטיעות בגן הבוטני / קיץ ע"ז  לקראת הקיץ הבעל"ט, במסגרת לימודי הבוטניקה בביה"ס. נערכו התלמידים בהדרכתו של האגרונום ה"ה יורם דנינו הי"ו שמלווה את בית הספר שנים רבות..
להכשרת השטח לקראת חודשי הקיץ, הוחלט כי להתמקד בשתילים המותאמים לחודשים אלו: דלורית, חציל, בצל..

התלמידים התגייסו למשימה, ניקו את השטח, ובמעדרים הפכו כל פינה, השתילים הגיעו בשעה טובה, והתלמידים התפזרו לאורך השטח כשבידיהם השתילים המדוברים, ומכניסים את השתילים בזה אחר זה בסדר מופתי אל תוך האדמה, תוך כדי עידודו של האגרונום שמסביר להם את גודל המצווה של שתילת צומח ברחבי ארצינו הקדושה.

את השטח עזבו התלמידים רק אחרי שבדקו את מערכת ההשקייה שפועלת כראוי.. עכשיו ממתינים ועוקבים אחרי ההתקדמות של הירקות וממתינים לקיים את הפסוק בתהילים: "הזורעים בדמעה ברינה יקצורו"..

הרב, מגיע לי ספינר?.. 


בימים שבין פסח לעצרת, נהגו בתפוצות ישראל ללמוד בכל שבת פרק מפרקי אבות. בביה"ס הגו רעיון נפלא ללמוד עם התלמידים פרקי אבות.
אל בית המדרש רצים תלמידי כתות א' - ד' בכל יום שלישי ופוצחים במנגינה מיוחדת כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא.. משה קיבל תורה מסיני וכו'..
אתגר בכל יום שלישי לימוד משנה בעל פה, קצת קשה אבל זה אתגר משתלם..
הנה הסיפור על הספינר, עילי, תלמיד בכתה א' קיבל הבטחה אם ילמד 3 משניות בעל פה הוא יקבל ספינר מתנה.. לאחר מאמץ רב הוא הצליח ללמוד משנה אחת בצורה יוצאת מן הכלל, וביקש לקבל את הספינר עכשיו, למרות שהסיכום היה על 3 משניות. הרב שליט"א שהבין שהיה כאן מאמץ יוצא מן הכלל. הסכים לרדת ל-2 משניות ואז יש ספינר.. עילי, עשה עוד מאמץ ולמד גם משנה ב', ובהבטחה שלמחרת הוא לומד גם משנה ג' קיבל את שליבו חפץ ה"ספינר".. וכמובן למחרת הוא כבר יודע 3 משניות ברצף.. חזק ואמץ..